KHP500E476M762BB00.pdf
KHP500E476M762BB00.pdf
| Image |  |
| Package/Case | - | - | - | - | - |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | THP | THP | THP | THP | THP |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 47 µF | 47 µF | 47 µF | 47 µF | 47 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| TemperatureCoefficient | Y5U (E) | Y5U (E) | Y5U (E) | Y5U (E) | Y5U (E) |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.307 L x 0.260 W (7.80mm x 6.60mm) | 0.307 L x 0.260 W (7.80mm x 6.60mm) | 0.307 L x 0.260 W (7.80mm x 6.60mm) | 0.307 L x 0.260 W (7.80mm x 6.60mm) | 0.307 L x 0.260 W (7.80mm x 6.60mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.256 (6.50mm) | 0.256 (6.50mm) | 0.256 (6.50mm) | 0.256 (6.50mm) | 0.256 (6.50mm) |