KHP500E226M552AT00.pdf
KHP500E226M552AT00.pdf
| Image |  |
| Series | THP | THP | THP | THP | THP |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 22 µF | 22 µF | 22 µF | 22 µF | 22 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| TemperatureCoefficient | Y5U (E) | Y5U (E) | Y5U (E) | Y5U (E) | Y5U (E) |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.236 Dia x 0.197 H (6.00mm x 5.00mm) | 0.236 Dia x 0.197 H (6.00mm x 5.00mm) | 0.236 Dia x 0.197 H (6.00mm x 5.00mm) | 0.236 Dia x 0.197 H (6.00mm x 5.00mm) | 0.236 Dia x 0.197 H (6.00mm x 5.00mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.220 (5.60mm) | 0.220 (5.60mm) | 0.220 (5.60mm) | 0.220 (5.60mm) | 0.220 (5.60mm) |