R3C131350R0G4K0.pdf
R3C131350R0G4K0.pdf
| Image |  |
| Part Number | R3C131350R0G4K0 |
| Manufacturer | TTM Technologies, Inc. |
| Package/Case | 0505 (1313 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT) |
| Series | R3C |
| ProductStatus | Obsolete |
| Resistance | 50 Ohms |
| Tolerance | ±2% |
| Power(Watts) | 1.25W |
| Composition | Thick Film |
| Features | RF, High Frequency |
| TemperatureCoefficient | ±200ppm/°C |
| OperatingTemperature | -55°C ~ 150°C |
| Ratings | - |
| Size/Dimension | 0.050 L x 0.050 W (1.27mm x 1.27mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.022 (0.55mm) |