LL2H6R8MP51016E.pdf
LL2H6R8MP51016E.pdf
| Image |  |
| Series | LL | LL | LL | LL | LL |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 6.8 µF | 6.8 µF | 6.8 µF | 6.8 µF | 6.8 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 500 V | 500 V | 500 V | 500 V | 500 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 46.8Ohm @ 120Hz | 46.8Ohm @ 120Hz | 46.8Ohm @ 120Hz | 46.8Ohm @ 120Hz | 46.8Ohm @ 120Hz |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@HighFrequency | 230 mA @ 100 kHz | 230 mA @ 100 kHz | 230 mA @ 100 kHz | 230 mA @ 100 kHz | 230 mA @ 100 kHz |
| Impedance | 16.5 Ohms | 16.5 Ohms | 16.5 Ohms | 16.5 Ohms | 16.5 Ohms |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |
| Size/Dimension | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.689 (17.50mm) | 0.689 (17.50mm) | 0.689 (17.50mm) | 0.689 (17.50mm) | 0.689 (17.50mm) |