HE3321C1200.pdf
HE3321C1200.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HE3321C1200.
| Image |  |
| Part Number | HE3321A0400 | HE3321C0500 | HE3321A1200 | HE3351A1200 | HE3321C1200 |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | HE3300 | HE3300 | HE3300 | HE3300 | HE3300 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| CoilVoltage | 12VDC | 12VDC | 12VDC | 12VDC | 12VDC |
| ContactRating(Current) | 250 mA | 250 mA | 250 mA | 250 mA | 250 mA |
| SwitchingVoltage | 175VDC - Max | 175VDC - Max | 175VDC - Max | 175VDC - Max | 175VDC - Max |
| CoilCurrent | 24 mA | 24 mA | 24 mA | 24 mA | 24 mA |
| CoilType | Non Latching | Non Latching | Non Latching | Non Latching | Non Latching |
| Features | - | - | - | - | - |
| TerminationStyle | PC Pin | PC Pin | PC Pin | PC Pin | PC Pin |
| SealRating | - | - | - | - | - |
| MustOperateVoltage | 9 VDC | 9 VDC | 9 VDC | 9 VDC | 9 VDC |
| MustReleaseVoltage | 1 VDC | 1 VDC | 1 VDC | 1 VDC | 1 VDC |
| OperateTime | 3 ms | 3 ms | 3 ms | 3 ms | 3 ms |
| ReleaseTime | 3 ms | 3 ms | 3 ms | 3 ms | 3 ms |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |