GYA1E221MCW1GS.pdf
GYA1E221MCW1GS.pdf
| Image |  |
| Part Number | GYA1E221MCW1GS | GYA1H101MCQ1GS | GYA1E560MCQ1GS | GYA1J560MCQ1GS | GYA1C471MCW1GS |
| Manufacturer | Nichicon | Nichicon | Nichicon | Nichicon | Nichicon |
| Series | GYA | GYA | GYA | GYA | GYA |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Hybrid | Hybrid | Hybrid | Hybrid | Hybrid |
| Capacitance | 220 µF | 220 µF | 220 µF | 220 µF | 220 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 27mOhm | 27mOhm | 27mOhm | 27mOhm | 27mOhm |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive |
| Features | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 240 mA @ 120 Hz | 240 mA @ 120 Hz | 240 mA @ 120 Hz | 240 mA @ 120 Hz | 240 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 1.6 A @ 100 kHz | 1.6 A @ 100 kHz | 1.6 A @ 100 kHz | 1.6 A @ 100 kHz | 1.6 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.433 (11.00mm) | 0.433 (11.00mm) | 0.433 (11.00mm) | 0.433 (11.00mm) | 0.433 (11.00mm) |
| SurfaceMountLandSize | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) |