EKXL451ELL330MK25S.pdf
EKXL451ELL330MK25S.pdf
| Series | KXL | KXL | KXL | KXL | KXL |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 33 µF | 33 µF | 33 µF | 33 µF | 33 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 450 V | 450 V | 450 V | 450 V | 450 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 360 mA @ 120 Hz | 360 mA @ 120 Hz | 360 mA @ 120 Hz | 360 mA @ 120 Hz | 360 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 900 mA @ 100 kHz | 900 mA @ 100 kHz | 900 mA @ 100 kHz | 900 mA @ 100 kHz | 900 mA @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |
| Size/Dimension | 0.492 Dia (12.50mm) | 0.492 Dia (12.50mm) | 0.492 Dia (12.50mm) | 0.492 Dia (12.50mm) | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.063 (27.00mm) | 1.063 (27.00mm) | 1.063 (27.00mm) | 1.063 (27.00mm) | 1.063 (27.00mm) |