C1A101050R0J4A0.pdf
C1A101050R0J4A0.pdf
| Image |  |
| Part Number | C1A101050R0J4A0 |
| Manufacturer | TTM Technologies, Inc. |
| Package/Case | 0404 (1010 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT) |
| Series | C1A |
| ProductStatus | Obsolete |
| Resistance | 50 Ohms |
| Tolerance | ±5% |
| Power(Watts) | 1W |
| Composition | Thick Film |
| Features | RF, High Frequency |
| TemperatureCoefficient | ±200ppm/°C |
| OperatingTemperature | -55°C ~ 150°C |
| Ratings | - |
| Size/Dimension | 0.042 L x 0.037 W (1.07mm x 0.94mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.012 (0.31mm) |