A767KS106M2ALAE045.pdf
A767KS106M2ALAE045.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| Series | A767 | A767 | A767 | A767 | A767 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer |
| Capacitance | 10 µF | 10 µF | 10 µF | 10 µF | 10 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 45mOhm | 45mOhm | 45mOhm | 45mOhm | 45mOhm |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 85 mA @ 120 Hz | 85 mA @ 120 Hz | 85 mA @ 120 Hz | 85 mA @ 120 Hz | 85 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 1.7 A @ 100 kHz | 1.7 A @ 100 kHz | 1.7 A @ 100 kHz | 1.7 A @ 100 kHz | 1.7 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.508 (12.90mm) | 0.508 (12.90mm) | 0.508 (12.90mm) | 0.508 (12.90mm) | 0.508 (12.90mm) |
| SurfaceMountLandSize | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) |