Vishay Dale TMC05033K00FE02
TMC05033K00FE02
Part No.:
TMC05033K00FE02
Datasheet:
Valley Electronics(HK)LimitedTMC05033K00FE02.pdf
Description:
RES CHAS MNT 33K OHM 1% 50W
Series:
TMC
ProductStatus:
Active
Resistance:
33 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
50W
Composition:
Wirewound
TemperatureCoefficient:
±20ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 250°C
Features:
Moisture Resistant
Size/Dimension:
1.968 L x 1.140 W (49.99mm x 28.96mm)
Height-Seated(Max):
0.625 (15.87mm)