Vishay Dale RER75F1R00PC02
RER75F1R00PC02
Part No.:
RER75F1R00PC02
Datasheet:
Valley Electronics(HK)LimitedRER75F1R00PC02.pdf
Description:
RES CHAS MNT 1 OHM 1% 30W
Resistance:
1 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
30W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 250°C
Size/Dimension:
1.968 L x 1.140 W (49.99mm x 28.96mm)
Height-Seated(Max):
0.625 (15.87mm)