RER75F18R2MCSL.pdf
RER75F18R2MCSL.pdf
| Resistance | 18.2 Ohms | 18.2 Ohms | 18.2 Ohms | 18.2 Ohms | 18.2 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 30W | 30W | 30W | 30W | 30W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| CoatingHousingType | Aluminum | Aluminum | Aluminum | Aluminum | Aluminum |
| MountingFeature | Flanges | Flanges | Flanges | Flanges | Flanges |
| Size/Dimension | 1.968 L x 1.140 W (49.99mm x 28.96mm) | 1.968 L x 1.140 W (49.99mm x 28.96mm) | 1.968 L x 1.140 W (49.99mm x 28.96mm) | 1.968 L x 1.140 W (49.99mm x 28.96mm) | 1.968 L x 1.140 W (49.99mm x 28.96mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.625 (15.87mm) | 0.625 (15.87mm) | 0.625 (15.87mm) | 0.625 (15.87mm) | 0.625 (15.87mm) |