Vishay Dale RER70F5760RC02
RER70F5760RC02
Part No.:
RER70F5760RC02
Datasheet:
Valley Electronics(HK)LimitedRER70F5760RC02.pdf
Description:
RES CHAS MNT 576 OHM 1% 20W
Resistance:
576 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
20W
TemperatureCoefficient:
±20ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 250°C
Size/Dimension:
1.062 L x 1.080 W (26.97mm x 27.43mm)
Height-Seated(Max):
0.561 (14.25mm)