Vishay Dale RER70F4R75RCSL
RER70F4R75RCSL
Part No.:
RER70F4R75RCSL
Datasheet:
Valley Electronics(HK)LimitedRER70F4R75RCSL.pdf
Description:
RES CHAS MNT 4.75 OHM 1% 20W
Resistance:
4.75 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
20W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 250°C
Size/Dimension:
1.062 L x 1.080 W (26.97mm x 27.43mm)
Height-Seated(Max):
0.561 (14.25mm)