Vishay Dale RER65FR220RC02
RER65FR220RC02
Part No.:
RER65FR220RC02
Datasheet:
Valley Electronics(HK)LimitedRER65FR220RC02.pdf
Description:
RES CHAS MNT 0.22 OHM 1% 10W
Resistance:
220 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
10W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 250°C
Size/Dimension:
0.750 L x 0.800 W (19.05mm x 20.32mm)
Height-Seated(Max):
0.405 (10.29mm)