Vishay Dale RER65F4991MCSL
RER65F4991MCSL
Part No.:
RER65F4991MCSL
Datasheet:
Valley Electronics(HK)LimitedRER65F4991MCSL.pdf
Description:
RES CHAS MNT 4.99K OHM 1% 10W
Resistance:
4.99 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
10W
TemperatureCoefficient:
±20ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 250°C
Size/Dimension:
0.750 L x 0.800 W (19.05mm x 20.32mm)
Height-Seated(Max):
0.405 (10.29mm)