Vishay Dale RER65F32R4RCSL
RER65F32R4RCSL
Part No.:
RER65F32R4RCSL
Datasheet:
Valley Electronics(HK)LimitedRER65F32R4RCSL.pdf
Description:
RES CHAS MNT 32.4 OHM 1% 10W
Resistance:
32.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
10W
TemperatureCoefficient:
±20ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 250°C
Size/Dimension:
0.750 L x 0.800 W (19.05mm x 20.32mm)
Height-Seated(Max):
0.405 (10.29mm)