RER65F1500RCSL.pdf
RER65F1500RCSL.pdf
| Resistance | 150 Ohms | 150 Ohms | 150 Ohms | 150 Ohms | 150 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 10W | 10W | 10W | 10W | 10W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| TemperatureCoefficient | ±20ppm/°C | ±20ppm/°C | ±20ppm/°C | ±20ppm/°C | ±20ppm/°C |
| CoatingHousingType | Aluminum | Aluminum | Aluminum | Aluminum | Aluminum |
| MountingFeature | Flanges | Flanges | Flanges | Flanges | Flanges |
| Size/Dimension | 0.750 L x 0.800 W (19.05mm x 20.32mm) | 0.750 L x 0.800 W (19.05mm x 20.32mm) | 0.750 L x 0.800 W (19.05mm x 20.32mm) | 0.750 L x 0.800 W (19.05mm x 20.32mm) | 0.750 L x 0.800 W (19.05mm x 20.32mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.405 (10.29mm) | 0.405 (10.29mm) | 0.405 (10.29mm) | 0.405 (10.29mm) | 0.405 (10.29mm) |