Vishay Dale RER50F1R50MC02
RER50F1R50MC02
Part No.:
RER50F1R50MC02
Datasheet:
Valley Electronics(HK)LimitedRER50F1R50MC02.pdf
Description:
RES CHAS MNT 1.5 OHM 1% 20W
Resistance:
1.5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
20W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 250°C
Size/Dimension:
1.062 L x 1.080 W (26.97mm x 27.43mm)
Height-Seated(Max):
0.561 (14.25mm)