Vishay Dale RER40F68R0RC02
RER40F68R0RC02
Part No.:
RER40F68R0RC02
Datasheet:
Valley Electronics(HK)LimitedRER40F68R0RC02.pdf
Description:
RES CHAS MNT 68 OHM 1% 5W
Resistance:
68 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
5W
TemperatureCoefficient:
±20ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 250°C
Size/Dimension:
0.600 L x 0.646 W (15.24mm x 16.41mm)
Height-Seated(Max):
0.335 (8.51mm)