KVD500L334M32A0T00.pdf
KVD500L334M32A0T00.pdf
| Capacitance | 0.33 µF | 0.33 µF | 0.33 µF | 0.33 µF | 0.33 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| Size/Dimension | 0.197 L x 0.138 W (5.00mm x 3.50mm) | 0.197 L x 0.138 W (5.00mm x 3.50mm) | 0.197 L x 0.138 W (5.00mm x 3.50mm) | 0.197 L x 0.138 W (5.00mm x 3.50mm) | 0.197 L x 0.138 W (5.00mm x 3.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |