KVD500L225M43A0T00.pdf
KVD500L225M43A0T00.pdf
| Capacitance | 2.2 µF | 2.2 µF | 2.2 µF | 2.2 µF | 2.2 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| Size/Dimension | 0.256 L x 0.157 W (6.50mm x 4.00mm) | 0.256 L x 0.157 W (6.50mm x 4.00mm) | 0.256 L x 0.157 W (6.50mm x 4.00mm) | 0.256 L x 0.157 W (6.50mm x 4.00mm) | 0.256 L x 0.157 W (6.50mm x 4.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.256 (6.50mm) | 0.256 (6.50mm) | 0.256 (6.50mm) | 0.256 (6.50mm) | 0.256 (6.50mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |