KVD500L105M32A0T00.pdf
KVD500L105M32A0T00.pdf
| Image |  |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Series | KVD | KVD | KVD | KVD | KVD |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 1 µF | 1 µF | 1 µF | 1 µF | 1 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| TemperatureCoefficient | X8L | X8L | X8L | X8L | X8L |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.197 L x 0.138 W (5.00mm x 3.50mm) | 0.197 L x 0.138 W (5.00mm x 3.50mm) | 0.197 L x 0.138 W (5.00mm x 3.50mm) | 0.197 L x 0.138 W (5.00mm x 3.50mm) | 0.197 L x 0.138 W (5.00mm x 3.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |