KTS501B105M76N0T00.pdf
KTS501B105M76N0T00.pdf
| Capacitance | 1 µF | 1 µF | 1 µF | 1 µF | 1 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 500V | 500V | 500V | 500V | 500V |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.295 L x 0.248 W (7.50mm x 6.30mm) | 0.295 L x 0.248 W (7.50mm x 6.30mm) | 0.295 L x 0.248 W (7.50mm x 6.30mm) | 0.295 L x 0.248 W (7.50mm x 6.30mm) | 0.295 L x 0.248 W (7.50mm x 6.30mm) |