KTS101B685M55F0T00.pdf
KTS101B685M55F0T00.pdf
| Capacitance | 6.8 µF | 6.8 µF | 6.8 µF | 6.8 µF | 6.8 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 100V | 100V | 100V | 100V | 100V |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm) | 0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm) | 0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm) | 0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm) | 0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.110 (2.80mm) | 0.110 (2.80mm) | 0.110 (2.80mm) | 0.110 (2.80mm) | 0.110 (2.80mm) |