KTJ250B336M55AFT00.pdf
KTJ250B336M55AFT00.pdf
| Image | |||||
| Package/Case | SMD, J-Lead | SMD, J-Lead | SMD, J-Lead | SMD, J-Lead | SMD, J-Lead |
| Series | KTJ, NTJ | KTJ, NTJ | KTJ, NTJ | KTJ, NTJ | KTJ, NTJ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 33 µF | 33 µF | 33 µF | 33 µF | 33 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 25V | 25V | 25V | 25V | 25V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Features | Low ESL | Low ESL | Low ESL | Low ESL | Low ESL |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.236 L x 0.209 W (6.00mm x 5.30mm) | 0.236 L x 0.209 W (6.00mm x 5.30mm) | 0.236 L x 0.209 W (6.00mm x 5.30mm) | 0.236 L x 0.209 W (6.00mm x 5.30mm) | 0.236 L x 0.209 W (6.00mm x 5.30mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.150 (3.80mm) | 0.150 (3.80mm) | 0.150 (3.80mm) | 0.150 (3.80mm) | 0.150 (3.80mm) |