KTF101B224K31N0T00.pdf
KTF101B224K31N0T00.pdf
| Capacitance | 0.22 µF | 0.22 µF | 0.22 µF | 0.22 µF | 0.22 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 100V | 100V | 100V | 100V | 100V |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.071 (1.80mm) | 0.071 (1.80mm) | 0.071 (1.80mm) | 0.071 (1.80mm) | 0.071 (1.80mm) |