KTF101B155K32N0T00.pdf
KTF101B155K32N0T00.pdf
| Image |  |
| Series | NTF | NTF | NTF | NTF | NTF |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 1.5 µF | 1.5 µF | 1.5 µF | 1.5 µF | 1.5 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 100V | 100V | 100V | 100V | 100V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.102 (2.60mm) | 0.102 (2.60mm) | 0.102 (2.60mm) | 0.102 (2.60mm) | 0.102 (2.60mm) |