ESMQ201VSN471MP30U.pdf
| Series | SMQ | SMQ | SMQ | SMQ | SMQ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 470 µF | 470 µF | 470 µF | 470 µF | 470 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 200 V | 200 V | 200 V | 200 V | 200 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C |
| Applications | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 1.85 A @ 120 Hz | 1.85 A @ 120 Hz | 1.85 A @ 120 Hz | 1.85 A @ 120 Hz | 1.85 A @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 2.775 A @ 50 kHz | 2.775 A @ 50 kHz | 2.775 A @ 50 kHz | 2.775 A @ 50 kHz | 2.775 A @ 50 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |
| Size/Dimension | 0.866 Dia (22.00mm) | 0.866 Dia (22.00mm) | 0.866 Dia (22.00mm) | 0.866 Dia (22.00mm) | 0.866 Dia (22.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.181 (30.00mm) | 1.181 (30.00mm) | 1.181 (30.00mm) | 1.181 (30.00mm) | 1.181 (30.00mm) |