ESMM201VSN182MR50U.pdf
| Series | SMM | SMM | SMM | SMM | SMM |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 1800 µF | 1800 µF | 1800 µF | 1800 µF | 1800 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 200 V | 200 V | 200 V | 200 V | 200 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 138mOhm @ 120Hz | 138mOhm @ 120Hz | 138mOhm @ 120Hz | 138mOhm @ 120Hz | 138mOhm @ 120Hz |
| OperatingTemperature | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C |
| Applications | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 4.6 A @ 120 Hz | 4.6 A @ 120 Hz | 4.6 A @ 120 Hz | 4.6 A @ 120 Hz | 4.6 A @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 6.9 A @ 100 kHz | 6.9 A @ 100 kHz | 6.9 A @ 100 kHz | 6.9 A @ 100 kHz | 6.9 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |
| Size/Dimension | 1.181 Dia (30.00mm) | 1.181 Dia (30.00mm) | 1.181 Dia (30.00mm) | 1.181 Dia (30.00mm) | 1.181 Dia (30.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 2.047 (52.00mm) | 2.047 (52.00mm) | 2.047 (52.00mm) | 2.047 (52.00mm) | 2.047 (52.00mm) |