ESMH100VSN273MQ35U.pdf
| Series | SMH | SMH | SMH | SMH | SMH |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 27000 µF | 27000 µF | 27000 µF | 27000 µF | 27000 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 10 V | 10 V | 10 V | 10 V | 10 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 31mOhm @ 120Hz | 31mOhm @ 120Hz | 31mOhm @ 120Hz | 31mOhm @ 120Hz | 31mOhm @ 120Hz |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Applications | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 3.98 A @ 120 Hz | 3.98 A @ 120 Hz | 3.98 A @ 120 Hz | 3.98 A @ 120 Hz | 3.98 A @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 4.2984 A @ 100 kHz | 4.2984 A @ 100 kHz | 4.2984 A @ 100 kHz | 4.2984 A @ 100 kHz | 4.2984 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |
| Size/Dimension | 1.000 Dia (25.40mm) | 1.000 Dia (25.40mm) | 1.000 Dia (25.40mm) | 1.000 Dia (25.40mm) | 1.000 Dia (25.40mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.378 (35.00mm) | 1.378 (35.00mm) | 1.378 (35.00mm) | 1.378 (35.00mm) | 1.378 (35.00mm) |