ESMH100VRD823MA50U.pdf
| Series | SMH | SMH | SMH | SMH | SMH |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 82000 µF | 82000 µF | 82000 µF | 82000 µF | 82000 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 10 V | 10 V | 10 V | 10 V | 10 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 10mOhm @ 120Hz | 10mOhm @ 120Hz | 10mOhm @ 120Hz | 10mOhm @ 120Hz | 10mOhm @ 120Hz |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Applications | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 8.49 A @ 120 Hz | 8.49 A @ 120 Hz | 8.49 A @ 120 Hz | 8.49 A @ 120 Hz | 8.49 A @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 9.1692 A @ 100 kHz | 9.1692 A @ 100 kHz | 9.1692 A @ 100 kHz | 9.1692 A @ 100 kHz | 9.1692 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.886 (22.50mm) | 0.886 (22.50mm) | 0.886 (22.50mm) | 0.886 (22.50mm) | 0.886 (22.50mm) |
| Size/Dimension | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 2.047 (52.00mm) | 2.047 (52.00mm) | 2.047 (52.00mm) | 2.047 (52.00mm) | 2.047 (52.00mm) |