ESMG500ELL332MMP1S.pdf
ESMG500ELL332MMP1S.pdf
| Series | SMG | SMG | SMG | SMG | SMG |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 3300 µF | 3300 µF | 3300 µF | 3300 µF | 3300 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 2.5 A @ 120 Hz | 2.5 A @ 120 Hz | 2.5 A @ 120 Hz | 2.5 A @ 120 Hz | 2.5 A @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 2.7 A @ 100 kHz | 2.7 A @ 100 kHz | 2.7 A @ 100 kHz | 2.7 A @ 100 kHz | 2.7 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) |
| Size/Dimension | 0.709 Dia (18.00mm) | 0.709 Dia (18.00mm) | 0.709 Dia (18.00mm) | 0.709 Dia (18.00mm) | 0.709 Dia (18.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.457 (37.00mm) | 1.457 (37.00mm) | 1.457 (37.00mm) | 1.457 (37.00mm) | 1.457 (37.00mm) |