ESMG160ELL100ME11D.pdf
ESMG160ELL100ME11D.pdf
| Series | SMG | SMG | SMG | SMG | SMG |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 10 µF | 10 µF | 10 µF | 10 µF | 10 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 50 mA @ 120 Hz | 50 mA @ 120 Hz | 50 mA @ 120 Hz | 50 mA @ 120 Hz | 50 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 90 mA @ 100 kHz | 90 mA @ 100 kHz | 90 mA @ 100 kHz | 90 mA @ 100 kHz | 90 mA @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) |
| Size/Dimension | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) |