ERHA501LGC682MFF0U.pdf
| Image |  |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | RHA | RHA | RHA | RHA | RHA |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 6800 µF | 6800 µF | 6800 µF | 6800 µF | 6800 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 500 V | 500 V | 500 V | 500 V | 500 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Applications | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 20 A @ 120 Hz | 20 A @ 120 Hz | 20 A @ 120 Hz | 20 A @ 120 Hz | 20 A @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 28 A @ 3 kHz | 28 A @ 3 kHz | 28 A @ 3 kHz | 28 A @ 3 kHz | 28 A @ 3 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 1.240 (31.50mm) | 1.240 (31.50mm) | 1.240 (31.50mm) | 1.240 (31.50mm) | 1.240 (31.50mm) |
| Size/Dimension | 3.504 Dia (89.00mm) | 3.504 Dia (89.00mm) | 3.504 Dia (89.00mm) | 3.504 Dia (89.00mm) | 3.504 Dia (89.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 5.906 (150.00mm) | 5.906 (150.00mm) | 5.906 (150.00mm) | 5.906 (150.00mm) | 5.906 (150.00mm) |