EPAG201ELL820MJ30S.pdf
EPAG201ELL820MJ30S.pdf
| Series | PAG | PAG | PAG | PAG | PAG |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 82 µF | 82 µF | 82 µF | 82 µF | 82 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 200 V | 200 V | 200 V | 200 V | 200 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 440 mA @ 120 Hz | 440 mA @ 120 Hz | 440 mA @ 120 Hz | 440 mA @ 120 Hz | 440 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 792 mA @ 100 kHz | 792 mA @ 100 kHz | 792 mA @ 100 kHz | 792 mA @ 100 kHz | 792 mA @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |
| Size/Dimension | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.260 (32.00mm) | 1.260 (32.00mm) | 1.260 (32.00mm) | 1.260 (32.00mm) | 1.260 (32.00mm) |