EMZA500ADA470MF80G.pdf
EMZA500ADA470MF80G.pdf
| Image |  |
| Series | Alchip™- MZA | Alchip™- MZA | Alchip™- MZA | Alchip™- MZA | Alchip™- MZA |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 47 µF | 47 µF | 47 µF | 47 µF | 47 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive |
| RippleCurrent@LowFrequency | 78 mA @ 120 Hz | 78 mA @ 120 Hz | 78 mA @ 120 Hz | 78 mA @ 120 Hz | 78 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 195 mA @ 100 kHz | 195 mA @ 100 kHz | 195 mA @ 100 kHz | 195 mA @ 100 kHz | 195 mA @ 100 kHz |
| Impedance | 680 mOhms | 680 mOhms | 680 mOhms | 680 mOhms | 680 mOhms |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.315 (8.00mm) | 0.315 (8.00mm) | 0.315 (8.00mm) | 0.315 (8.00mm) | 0.315 (8.00mm) |
| SurfaceMountLandSize | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) |