EMZA500ADA101MHA0G.pdf
EMZA500ADA101MHA0G.pdf
| Capacitance | 100 µF | 100 µF | 100 µF | 100 µF | 100 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| RippleCurrent@LowFrequency | 140 mA @ 120 Hz | 140 mA @ 120 Hz | 140 mA @ 120 Hz | 140 mA @ 120 Hz | 140 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 350 mA @ 100 kHz | 350 mA @ 100 kHz | 350 mA @ 100 kHz | 350 mA @ 100 kHz | 350 mA @ 100 kHz |
| Impedance | 340 mOhms | 340 mOhms | 340 mOhms | 340 mOhms | 340 mOhms |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.413 (10.50mm) | 0.413 (10.50mm) | 0.413 (10.50mm) | 0.413 (10.50mm) | 0.413 (10.50mm) |
| SurfaceMountLandSize | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) |