EMZA500ADA100MF61G.pdf
EMZA500ADA100MF61G.pdf
| Capacitance | 10 µF | 10 µF | 10 µF | 10 µF | 10 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| RippleCurrent@LowFrequency | 66 mA @ 120 Hz | 66 mA @ 120 Hz | 66 mA @ 120 Hz | 66 mA @ 120 Hz | 66 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 165 mA @ 100 kHz | 165 mA @ 100 kHz | 165 mA @ 100 kHz | 165 mA @ 100 kHz | 165 mA @ 100 kHz |
| Impedance | 880 mOhms | 880 mOhms | 880 mOhms | 880 mOhms | 880 mOhms |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.240 (6.10mm) | 0.240 (6.10mm) | 0.240 (6.10mm) | 0.240 (6.10mm) | 0.240 (6.10mm) |
| SurfaceMountLandSize | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) |