EMVY500ADA101MHA0G.pdf
EMVY500ADA101MHA0G.pdf
| Image |  |
| Series | Alchip™- MVY | Alchip™- MVY | Alchip™- MVY | Alchip™- MVY | Alchip™- MVY |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 100 µF | 100 µF | 100 µF | 100 µF | 100 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 120 mA @ 120 Hz | 120 mA @ 120 Hz | 120 mA @ 120 Hz | 120 mA @ 120 Hz | 120 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 300 mA @ 100 kHz | 300 mA @ 100 kHz | 300 mA @ 100 kHz | 300 mA @ 100 kHz | 300 mA @ 100 kHz |
| Impedance | 600 mOhms | 600 mOhms | 600 mOhms | 600 mOhms | 600 mOhms |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |
| SurfaceMountLandSize | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) |