EMVE500ADA221MJA0G.pdf
EMVE500ADA221MJA0G.pdf
| Image |  |
| Series | Alchip™- MVE | Alchip™- MVE | Alchip™- MVE | Alchip™- MVE | Alchip™- MVE |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 220 µF | 220 µF | 220 µF | 220 µF | 220 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 375 mA @ 120 Hz | 375 mA @ 120 Hz | 375 mA @ 120 Hz | 375 mA @ 120 Hz | 375 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | - | - | - | - | - |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |
| SurfaceMountLandSize | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) |