EMVE250ADA100ME55G.pdf
EMVE250ADA100ME55G.pdf
| Image |  |
| Series | Alchip™- MVE | Alchip™- MVE | Alchip™- MVE | Alchip™- MVE | Alchip™- MVE |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 10 µF | 10 µF | 10 µF | 10 µF | 10 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 27 mA @ 120 Hz | 27 mA @ 120 Hz | 27 mA @ 120 Hz | 27 mA @ 120 Hz | 27 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | - | - | - | - | - |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.205 (5.20mm) | 0.205 (5.20mm) | 0.205 (5.20mm) | 0.205 (5.20mm) | 0.205 (5.20mm) |
| SurfaceMountLandSize | 0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm) | 0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm) | 0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm) | 0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm) | 0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm) |