EMVA630ADA2R2MD55G.pdf
EMVA630ADA2R2MD55G.pdf
| Capacitance | 2.2 µF | 2.2 µF | 2.2 µF | 2.2 µF | 2.2 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 63 V | 63 V | 63 V | 63 V | 63 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 12 mA @ 120 Hz | 12 mA @ 120 Hz | 12 mA @ 120 Hz | 12 mA @ 120 Hz | 12 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 18 mA @ 100 kHz | 18 mA @ 100 kHz | 18 mA @ 100 kHz | 18 mA @ 100 kHz | 18 mA @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.157 Dia (4.00mm) | 0.157 Dia (4.00mm) | 0.157 Dia (4.00mm) | 0.157 Dia (4.00mm) | 0.157 Dia (4.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.205 (5.20mm) | 0.205 (5.20mm) | 0.205 (5.20mm) | 0.205 (5.20mm) | 0.205 (5.20mm) |
| SurfaceMountLandSize | 0.169 L x 0.169 W (4.30mm x 4.30mm) | 0.169 L x 0.169 W (4.30mm x 4.30mm) | 0.169 L x 0.169 W (4.30mm x 4.30mm) | 0.169 L x 0.169 W (4.30mm x 4.30mm) | 0.169 L x 0.169 W (4.30mm x 4.30mm) |