EMVA630ADA220MF80G.pdf
EMVA630ADA220MF80G.pdf
| Image |  |
| Series | Alchip™- MVA | Alchip™- MVA | Alchip™- MVA | Alchip™- MVA | Alchip™- MVA |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 22 µF | 22 µF | 22 µF | 22 µF | 22 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 63 V | 63 V | 63 V | 63 V | 63 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 60 mA @ 120 Hz | 60 mA @ 120 Hz | 60 mA @ 120 Hz | 60 mA @ 120 Hz | 60 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 64.8 mA @ 100 kHz | 64.8 mA @ 100 kHz | 64.8 mA @ 100 kHz | 64.8 mA @ 100 kHz | 64.8 mA @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.303 (7.70mm) | 0.303 (7.70mm) | 0.303 (7.70mm) | 0.303 (7.70mm) | 0.303 (7.70mm) |
| SurfaceMountLandSize | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) |