EMVA350ADA151MHA0G.pdf
EMVA350ADA151MHA0G.pdf
| Image |  |
| Series | Alchip™- MVA | Alchip™- MVA | Alchip™- MVA | Alchip™- MVA | Alchip™- MVA |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 150 µF | 150 µF | 150 µF | 150 µF | 150 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 210 mA @ 120 Hz | 210 mA @ 120 Hz | 210 mA @ 120 Hz | 210 mA @ 120 Hz | 210 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 226.8 mA @ 100 kHz | 226.8 mA @ 100 kHz | 226.8 mA @ 100 kHz | 226.8 mA @ 100 kHz | 226.8 mA @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |
| SurfaceMountLandSize | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) |