EMHL160ARA331MHA0G.pdf
EMHL160ARA331MHA0G.pdf
| Image |  |
| Series | AIchip™- MHL | AIchip™- MHL | AIchip™- MHL | AIchip™- MHL | AIchip™- MHL |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 330 µF | 330 µF | 330 µF | 330 µF | 330 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 300mOhm @ 100kHz | 300mOhm @ 100kHz | 300mOhm @ 100kHz | 300mOhm @ 100kHz | 300mOhm @ 100kHz |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive |
| RippleCurrent@LowFrequency | 275.28 mA @ 120 Hz | 275.28 mA @ 120 Hz | 275.28 mA @ 120 Hz | 275.28 mA @ 120 Hz | 275.28 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 296 mA @ 100 kHz | 296 mA @ 100 kHz | 296 mA @ 100 kHz | 296 mA @ 100 kHz | 296 mA @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.413 (10.50mm) | 0.413 (10.50mm) | 0.413 (10.50mm) | 0.413 (10.50mm) | 0.413 (10.50mm) |
| SurfaceMountLandSize | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) |