ELXZ500ELL101MH12D.pdf
ELXZ500ELL101MH12D.pdf
| Series | LXZ | LXZ | LXZ | LXZ | LXZ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 100 µF | 100 µF | 100 µF | 100 µF | 100 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive |
| RippleCurrent@LowFrequency | 194 mA @ 120 Hz | 194 mA @ 120 Hz | 194 mA @ 120 Hz | 194 mA @ 120 Hz | 194 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 485 mA @ 100 kHz | 485 mA @ 100 kHz | 485 mA @ 100 kHz | 485 mA @ 100 kHz | 485 mA @ 100 kHz |
| Impedance | 220 mOhms | 220 mOhms | 220 mOhms | 220 mOhms | 220 mOhms |
| LeadSpacing | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) |
| Size/Dimension | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.531 (13.50mm) | 0.531 (13.50mm) | 0.531 (13.50mm) | 0.531 (13.50mm) | 0.531 (13.50mm) |