ELXZ250ELL101MFB5D.pdf
ELXZ250ELL101MFB5D.pdf
| Series | LXZ | LXZ | LXZ | LXZ | LXZ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 100 µF | 100 µF | 100 µF | 100 µF | 100 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive |
| RippleCurrent@LowFrequency | 116 mA @ 120 Hz | 116 mA @ 120 Hz | 116 mA @ 120 Hz | 116 mA @ 120 Hz | 116 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 290 mA @ 100 kHz | 290 mA @ 100 kHz | 290 mA @ 100 kHz | 290 mA @ 100 kHz | 290 mA @ 100 kHz |
| Impedance | 250 mOhms | 250 mOhms | 250 mOhms | 250 mOhms | 250 mOhms |
| LeadSpacing | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) |
| Size/Dimension | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.512 (13.00mm) | 0.512 (13.00mm) | 0.512 (13.00mm) | 0.512 (13.00mm) | 0.512 (13.00mm) |