ELE-160ELL221MHB5D.pdf
ELE-160ELL221MHB5D.pdf
| Series | LE | LE | LE | LE | LE |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 220 µF | 220 µF | 220 µF | 220 µF | 220 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 231 mA @ 120 Hz | 231 mA @ 120 Hz | 231 mA @ 120 Hz | 231 mA @ 120 Hz | 231 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 330 mA @ 100 kHz | 330 mA @ 100 kHz | 330 mA @ 100 kHz | 330 mA @ 100 kHz | 330 mA @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) |
| Size/Dimension | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.512 (13.00mm) | 0.512 (13.00mm) | 0.512 (13.00mm) | 0.512 (13.00mm) | 0.512 (13.00mm) |