ELE-101ELL4R7ME11D.pdf
ELE-101ELL4R7ME11D.pdf
| Series | LE | LE | LE | LE | LE |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 4.7 µF | 4.7 µF | 4.7 µF | 4.7 µF | 4.7 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 29.4 mA @ 120 Hz | 29.4 mA @ 120 Hz | 29.4 mA @ 120 Hz | 29.4 mA @ 120 Hz | 29.4 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 70 mA @ 100 kHz | 70 mA @ 100 kHz | 70 mA @ 100 kHz | 70 mA @ 100 kHz | 70 mA @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) |
| Size/Dimension | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) |